Aktualności

Informacje, nowości, ciekawostki ze świata poligrafii!

Etykietowanie wyrobów medycznych

Rynek opakowań medycznych jest jednym z najbardziej wymagających prawnie segmentów etykietowania. Farmaceutyki to również produkty narażone na wysokie ryzyko piractwa i fałszerstwa. Regulacje zmieniają się szybko, poligrafia musi nadążyć!

czytaj dalej

Zwierzęta na etykietach przyciągają konsumenta

Symbole zwierząt są w każdej kulturze niezwykle silne. Zarówno na poziomie mitycznym jak i emocjonalnym marketerzy są w stanie odpowiednio oddziaływać na klienta, za pomocą elementów świata fauny. Jeśli produkujemy towar dla zwierząt lub mamy je w logotypie, należy odpowiednio zaprojektować etykietę samoprzylepną.

czytaj dalej

Czym jest konfekcjonowanie etykiet samoprzylepnych?

W skrócie można powiedzieć, iż termin konfekcjonowanie jest tożsame z procesem pakowania towarów i wyrobów. Technicznie rzecz biorąc konfekcja to proces sortowania i przygotowania partii etykiet samoprzylepnych tak, aby odpowiadały wymaganiom Klienta i były gotowe do użytku.

czytaj dalej

Transparentność etykiet samoprzylepnych

Ostatnie lata to wzrost popularności etykiet tzw. „no-label” – krótko mówiąc przejrzystych. Producenci cenią sobie ten rodzaj etykiet ze względu na szerokie spektrum zastosowań tam, gdzie projekt opakowania towaru nie wymaga szczegółowego dopasowania kolorystycznego oraz powierzchniowego.

czytaj dalej

Kleje akrylowe do etykiet – charakterystyka

Najprostszy podział klejów do etykiet samoprzylepnych, to kleje trwałe, pół-trwałe i usuwalne. Bardzo ważnym kryterium jest przyczepność kleju, co ma znaczenie zarówno dla etykiety jak i jej podłoża na produkcie. Którzy producenci powinni postawić na kleje akrylowe?

czytaj dalej

Trendy w etykietowaniu 2020

Okres świąteczny to czas podsumowań i przewidywań na kolejny rok biznesowy. W branży opakowań oraz etykiet samoprzylepnych „szykują się” kolejne innowacje i dalsze zwiększanie wydajności produkcyjnej. Przedstawiamy Państwu kompendium trendów w etykietowaniu na nadchodzący rok 2020!

czytaj dalej

Jak działa drukarnia fleksograficzna – Vademecum

Witamy w świecie polimerów i druku wypukłego. Fleksografia – zajmująca obecnie olbrzymią część rynku poligraficznego – w sposób bezpowrotny zmieniła etykietowanie. Na całym świecie drukarnie zmieniają profil na tzw. flexo. W naszym Vademecum podajemy podstawowe fakty o tym rodzaju działalności!

czytaj dalej

Druk hybrydowy – zalety i wyzwania

W czasach, w których druk etykiet samoprzylepnych przechodzi technologiczny lifting, poligrafowie spoglądają na dotychczasowe osiągnięcia. Z takiego podsumowania wnioskują, iż większą wydajność druku można dziś osiągnąć łącząc doświadczenia druku tradycyjnego oraz druku cyfrowego.

czytaj dalej

Przyczepność etykiet a materiały przemysłowe

Dzisiejszy wpis poświęcimy na zagadnienie materiałów wykorzystywanych w etykietowaniu przemysłowym. Każda gałąź przemysłu bowiem, posiada inne wymagania dotyczące podłoży dla naklejek i innego oznakowania. Dziś zajmiemy się plastikowym podłożem do etykiet.

czytaj dalej

Druk wąskowstęgowy dla etykiet samoprzylepnych

Nie ulega wątpliwości, iż w poligrafii, druk cyfrowy stanowi technologię przyszłości. Wraz z nim następują fale innowacji w drukarniach fleksograficznych i konwencjonalnych. Badania i rozwój w wielu przedsiębiorstwach to klucz do sukcesu. Brukselskie targi Labelexpo Europe 2019 zaprezentowały szereg nowości dedykowanych i jedną z nich zajmiemy się dzisiaj…

czytaj dalej

Etykiety vs. ochrona środowiska

Co decyduje o tym, iż dany produkt lub usługa są ekologiczne czy też jak dziś powiemy: EKO? Wielość zmiennych oraz przekrój rynkowy w detalu i hurcie generuje tysiące opcji. Na całym świecie opracowuje się odpowiednie przepisy uwzględniające ochronę środowiska w produkcji, szczególnie w ostatnich latach. Jaką rolę pełnią etykiety samoprzylepne w ekologii?

czytaj dalej

Naklejki na urządzenia mobilne

W obecnych czasach trudno wyobrazić sobie codzienną egzystencję, w tym zawodową jak i prywatną, bez urządzeń mobilnych. Stosujemy je w pracy, w podróży oraz dla rozrywki. Dziś też wzrasta świadomość stylizacji i designu spersonalizowanego tak, aby „mobile” oddawał nasze gusta. Najlepszym rozwiązaniem, w dodatku znakomicie widocznym, są naklejki na urządzenia przenośne!

czytaj dalej

Etykiety na folii. Zalety

Po drugiej stronie spektrum podkładów do etykiet samoprzylepnych na papierze znajdują się etykiety na foliach z rozmaitych tworzyw sztucznych. Posiadają one niezbędne właściwości dla wielu branży gospodarki, zarówno w sektorze produkcji, hurtu czy detalu. Jest to przede wszystkim trwałość, ale i szereg innych zalet. Poznajmy je!

czytaj dalej

Nalepki na prezenty świąteczne

Zbliża się świąteczny czas, podczas którego będziemy obdarowywać naszych bliskich upominkami. Każdemu zależy na tym, aby prezent był trafiony, a moment jego przekazania – szczególny. Dlatego dbamy o wygląd opakowania prezentu świątecznego, co możemy wykonać za pomocą specjalnych nalepek lub etykiet samoprzylepnych!

czytaj dalej

Etykiety fluorescencyjne i hologramy

Świat naklejek, nalepek i etykiet samoprzylepnych to przepastna kategoria produktowa dla biznesu, ale również osób prywatnych. Znajdziemy wśród nich modele specjalnego przeznaczenia oraz właściwości – etykiety odblaskowe i hologramowe to zupełny „odlot”!

czytaj dalej

Historia druku atramentowego w etykietowaniu

Nie jest powszechnie znanym faktem, że drukarki atramentowe i towarzyszące im udogodnienia, są z nami już od ponad 40 lat! Zaś pierwsze etykiety produktowe wydrukowane tą metodą pojawiły się w latach 1988-9. Poznajmy arkana inkjet printing …

czytaj dalej

Etykiety kolorowe. Innowacje w branży

Z punktu widzenia konsumenta naklejki o dużej ilości kolorów i dodatków wizualnych – teoretycznie – powinny zwiększać impuls zakupowy i przyciągać wzrok. Okazuje się, iż obecnie, pomimo trendów eko czy zero waste oraz minimalizmu, etykiety kolorowe odświeżają innowacje technologiczne. Opisujemy najnowsze z nich, z punktu widzenia drukarni etykiet samoprzylepnych…

czytaj dalej

Etykiety na butelki alkoholu

Etykiety na trunki, w zależności od ich rodzaju, rządzą się subtelnymi zasadami umożliwiającymi największą sprzedaż. Poznajmy ceny etykiet na butelki alkoholu, wina, piwa i alkoholi mocnych. Jakie są różnice technologiczne?

czytaj dalej

Metody skutecznego naklejania etykiet

Precyzyjne i efektywne etykietowanie jest integralną częścią procesów produkcji i logistyki. Naniesienie drukowanych naklejek w niewłaściwy sposób może podnieść koszty firmom, a użytkownikom prywatnym utrudnić używanie przedmiotu czy opakowania. Poznajmy najbardziej efektywne zasady dla obu tych grup odbiorców etykiet.

czytaj dalej

Flexible packaging najnowszym trendem

Od czasu opatentowania elastycznych opakowań produkcyjnych, przemysł opakowaniowy znajduje się na fali wznoszącej. Rozmaite cechy tego materiału, jak również ułatwiona utylizacja, czynią go gwiazdą targów branżowych jak również ekspertyz poligraficznych. Czym jest więc Flexible Packaging.

czytaj dalej