Aktualności

Informacje, nowości, ciekawostki ze świata poligrafii!

Etykiety z danymi zmiennymi, czyli technologia VDP

Druk danych zmiennych to w dużej mierze kwestia spersonalizowanego, a nawet osobistego projektu etykiety samoprzylepnej. Uznaje się już nawet, iż marketing bez Variable Data Printing jest anachroniczny. Technologia ta przykłada się do rozwoju inteligentnego oprogramowania maszyn fleksograficznych i konsumenci nie mogą się bez niej obyć!

czytaj dalej

Extended Color Gamut – przebój druku flexo

Wraz z rozwojem technologii drukarskich, a w szczególności innowacyjnego druku fleksograficznego, zaistniała potrzeba opracowania nowych rozwiązań w dziedzinie farb drukarskich. W zasadzie to w dziedzinie kolorystyki, możliwej do uzyskania na nowoczesnej etykiecie samoprzylepnej. Stąd mariaż dwóch skal kolorystycznych oraz inne usprawnienia. Zobaczmy!

czytaj dalej

Druk fleksograficzny – historia

Dziś innowacyjny druk flexo, farby UV flexo czy screening flexo podbijają rynki poligrafii na całym świecie. Początki były jednak mniej spektakularne. Od pierwszych elastycznych płyt drukowych po pełną digitalizację procesu produkcji etykiety samoprzylepnej. Poznajmy ścieżkę rozwoju fleksografii!

czytaj dalej

Laminowanie i lakierowanie etykiet samoprzylepnych

Jak skutecznie zabezpieczyć etykiety samoprzylepne przed warunkami środowiskowymi? Jak trwała ma być naklejka na danym towarze, czy ma dotrwać do końca cyklu życia produktu? Nowoczesne technologie pozwalają na ochronę drukowanych etykiet za pomocą skutecznych i innowacyjnych metod. Podsumowujemy…

czytaj dalej

Papier do etykiet – najnowsze trendy

Zgodnie z zasadą sustainability, producenci opakowań i etykiet szukają rozwiązań chroniących środowisko. Nowoczesne podejście BIO coraz częściej jest wyznacznikiem prestiżu drukarni fleksograficznej, co potwierdzają światowe imprezy targowe. Innowacyjny podkład papierowy jest jednym z nich.

czytaj dalej

Etykietowanie wyrobów medycznych

Rynek opakowań medycznych jest jednym z najbardziej wymagających prawnie segmentów etykietowania. Farmaceutyki to również produkty narażone na wysokie ryzyko piractwa i fałszerstwa. Regulacje zmieniają się szybko, poligrafia musi nadążyć!

czytaj dalej

Zwierzęta na etykietach przyciągają konsumenta

Symbole zwierząt są w każdej kulturze niezwykle silne. Zarówno na poziomie mitycznym jak i emocjonalnym marketerzy są w stanie odpowiednio oddziaływać na klienta, za pomocą elementów świata fauny. Jeśli produkujemy towar dla zwierząt lub mamy je w logotypie, należy odpowiednio zaprojektować etykietę samoprzylepną.

czytaj dalej

Czym jest konfekcjonowanie etykiet samoprzylepnych?

W skrócie można powiedzieć, iż termin konfekcjonowanie jest tożsame z procesem pakowania towarów i wyrobów. Technicznie rzecz biorąc konfekcja to proces sortowania i przygotowania partii etykiet samoprzylepnych tak, aby odpowiadały wymaganiom Klienta i były gotowe do użytku.

czytaj dalej

Transparentność etykiet samoprzylepnych

Ostatnie lata to wzrost popularności etykiet tzw. „no-label” – krótko mówiąc przejrzystych. Producenci cenią sobie ten rodzaj etykiet ze względu na szerokie spektrum zastosowań tam, gdzie projekt opakowania towaru nie wymaga szczegółowego dopasowania kolorystycznego oraz powierzchniowego.

czytaj dalej

Kleje akrylowe do etykiet – charakterystyka

Najprostszy podział klejów do etykiet samoprzylepnych, to kleje trwałe, pół-trwałe i usuwalne. Bardzo ważnym kryterium jest przyczepność kleju, co ma znaczenie zarówno dla etykiety jak i jej podłoża na produkcie. Którzy producenci powinni postawić na kleje akrylowe?

czytaj dalej

Trendy w etykietowaniu 2020

Okres świąteczny to czas podsumowań i przewidywań na kolejny rok biznesowy. W branży opakowań oraz etykiet samoprzylepnych „szykują się” kolejne innowacje i dalsze zwiększanie wydajności produkcyjnej. Przedstawiamy Państwu kompendium trendów w etykietowaniu na nadchodzący rok 2020!

czytaj dalej

Jak działa drukarnia fleksograficzna – Vademecum

Witamy w świecie polimerów i druku wypukłego. Fleksografia – zajmująca obecnie olbrzymią część rynku poligraficznego – w sposób bezpowrotny zmieniła etykietowanie. Na całym świecie drukarnie zmieniają profil na tzw. flexo. W naszym Vademecum podajemy podstawowe fakty o tym rodzaju działalności!

czytaj dalej

Druk hybrydowy – zalety i wyzwania

W czasach, w których druk etykiet samoprzylepnych przechodzi technologiczny lifting, poligrafowie spoglądają na dotychczasowe osiągnięcia. Z takiego podsumowania wnioskują, iż większą wydajność druku można dziś osiągnąć łącząc doświadczenia druku tradycyjnego oraz druku cyfrowego.

czytaj dalej

Przyczepność etykiet a materiały przemysłowe

Dzisiejszy wpis poświęcimy na zagadnienie materiałów wykorzystywanych w etykietowaniu przemysłowym. Każda gałąź przemysłu bowiem, posiada inne wymagania dotyczące podłoży dla naklejek i innego oznakowania. Dziś zajmiemy się plastikowym podłożem do etykiet.

czytaj dalej

Druk wąskowstęgowy dla etykiet samoprzylepnych

Nie ulega wątpliwości, iż w poligrafii, druk cyfrowy stanowi technologię przyszłości. Wraz z nim następują fale innowacji w drukarniach fleksograficznych i konwencjonalnych. Badania i rozwój w wielu przedsiębiorstwach to klucz do sukcesu. Brukselskie targi Labelexpo Europe 2019 zaprezentowały szereg nowości dedykowanych i jedną z nich zajmiemy się dzisiaj…

czytaj dalej

Etykiety vs. ochrona środowiska

Co decyduje o tym, iż dany produkt lub usługa są ekologiczne czy też jak dziś powiemy: EKO? Wielość zmiennych oraz przekrój rynkowy w detalu i hurcie generuje tysiące opcji. Na całym świecie opracowuje się odpowiednie przepisy uwzględniające ochronę środowiska w produkcji, szczególnie w ostatnich latach. Jaką rolę pełnią etykiety samoprzylepne w ekologii?

czytaj dalej

Naklejki na urządzenia mobilne

W obecnych czasach trudno wyobrazić sobie codzienną egzystencję, w tym zawodową jak i prywatną, bez urządzeń mobilnych. Stosujemy je w pracy, w podróży oraz dla rozrywki. Dziś też wzrasta świadomość stylizacji i designu spersonalizowanego tak, aby „mobile” oddawał nasze gusta. Najlepszym rozwiązaniem, w dodatku znakomicie widocznym, są naklejki na urządzenia przenośne!

czytaj dalej

Etykiety na folii. Zalety

Po drugiej stronie spektrum podkładów do etykiet samoprzylepnych na papierze znajdują się etykiety na foliach z rozmaitych tworzyw sztucznych. Posiadają one niezbędne właściwości dla wielu branży gospodarki, zarówno w sektorze produkcji, hurtu czy detalu. Jest to przede wszystkim trwałość, ale i szereg innych zalet. Poznajmy je!

czytaj dalej

Nalepki na prezenty świąteczne

Zbliża się świąteczny czas, podczas którego będziemy obdarowywać naszych bliskich upominkami. Każdemu zależy na tym, aby prezent był trafiony, a moment jego przekazania – szczególny. Dlatego dbamy o wygląd opakowania prezentu świątecznego, co możemy wykonać za pomocą specjalnych nalepek lub etykiet samoprzylepnych!

czytaj dalej

Etykiety fluorescencyjne i hologramy

Świat naklejek, nalepek i etykiet samoprzylepnych to przepastna kategoria produktowa dla biznesu, ale również osób prywatnych. Znajdziemy wśród nich modele specjalnego przeznaczenia oraz właściwości – etykiety odblaskowe i hologramowe to zupełny „odlot”!

czytaj dalej