Dlaczego etykiety na roli?

Dziś zajmujemy się dla Państwa zagadnieniem czysto praktycznym w zakresie poligrafii dla etykietowania. Naklejki samoprzylepne w większości drukarni fleksograficznych i tradycyjnych przygotowuje się na różnych rodzajach wykrojników. Te odnoszą się do kształtu samej etykiety, standardowego (prostokąt, okrąg) jak i rozmaitych niestandardowych etykiet samoprzylepnych (zaokrąglone rogi, spłaszczone elipsy, nieregularne krawędzie). Za inny obszar „wykroju” uznajemy to jak etykiety zostaną przygotowane dla Klienta. W drukarni FLEXAR dokładamy starań aby naklejki samoprzylepne zostały sporządzone według indywidualnego zamówienia. Kluczowe jest to, aby zamówiona partia etykiet była gotowa do użycia w momencie dostawy. Aby zoptymalizować proces logistyczny dla dużych partii towaru i czas etykietowania zalecamy etykiety na roli. 

Etykiety na roli stosowane są dla masowego etykietowania produktów, ze względu tak prostego, jak łatwość rozwijania rolki na którą są nawinięte. Umożliwia to ich precyzyjne użycie w etykieciarkach automatycznych i ręcznych, rozmaitych podajnikach i aplikatorach nalepek i naklejek. To szczególnie przydatne w kwestii nanoszenia na produkty kodów kreskowych. Przeciwieństwem użytkowym etykiet samoprzylepnych na roli są etykiety na arkuszach. Te zamawiane są z przeznaczeniem do ręcznego znaczenia małych partii towaru lub korespondencji.

Przygotowanie etykiet na rolkach

Etykiety na roli to, całkiem i po prostu, taśmy etykiet nawinięte na centralną szpulę. Rozwiązanie to nie tylko ułatwia etykietującemu zastosowanie naklejki. Szpula, która pozwala rolce się obracać, to ułatwienie w samym zadruku etykiety samoprzylepnej. Nowoczesne drukarnie posiadają maszyny drukujące, które wykonują projekt właśnie w tym modelu. Eliminuje to czas potrzebny na proces zwijania taśmy z etykietami, co jest wysoce niepraktyczne. Centralną szpulę nazywa się w poligrafii gilzą i dostępne są one w rozmaitych szerokościach, co umożliwia zamówienie etykiet na rolce o zadruku w pojedynczym lub podwójnym rzędzie. Tego rodzaju produkt może być też docinany, konfekcjonowany w partiach, co jest szczególnie przydatne w przypadku np. oznaczeń akcyzowych.

Etykiety na roli – podsumowanie

  • sprawne wyjęcie roli z maszyny drukującej
  • dostosowane do nanoszenia mechanicznego
  • gotowość do natychmiastowego użycia
  • idealne do druku fleksograficznego (czy ogólnie druku cyfrowego)
  • zastosowanie dla odklejaków kodów kreskowych
  • sposób dystrybucji etykiet zapewniający optymalizację kosztów
  • duża różnorodność rozmiarów pozwala na zastosowanie w wielu branżach
  • większa szybkość nadruku w porównaniu do etykiet na arkuszu
  • możliwe do wykorzystania w druku termicznym i termotransferowym