Etykiety samoprzylepne a prezentacja upominków

Niezależnie od corocznej presji związanej z okresem bożonarodzeniowo-noworocznym, większość z nas przygotowuje zawczasu prezenty dla rodziny i przyjaciół. Nawet jeśli, z jakichś powodów, jednak czynimy przygotowania na ostatnią chwilę, świat poligrafii zaskakuje wieloma możliwościami dekoracji opakowań. Szukanie elementów graficznych, które mogą uatrakcyjnić i ubarwić prezent świąteczny nie jest więc zadaniem ponad siły przeciętnego Kowalskiego. 

Niektórzy mogą twierdzić, iż opakowanie prezentu nie jest dla nich istotne i liczy się intencja. Okazuje się jednak, że opakowanie prezentu z etykietą samoprzylepną, lub inną dekoracją, powoduje psychologiczny efekt, zgodnie z którym podświadomie uznajemy taki prezent za „fajniejszy”, lepszy i mający większą wartość. Słowem, nalepka na prezent powoduje pozytywne odczucia i podnosi wartość prezentu bożonarodzeniowego czy noworocznego. 

Naklejki na prezenty – przykłady 

Spośród oferowanych na rynku samoprzylepnych etykiet dekoracyjnych, możemy wybrać dosłownie tysiące motywów. Najprostszym jest naklejka z grafiką, związaną z tematyką Świąt, Walentynek czy urodzin bliskiej osoby. Dodajmy jeszcze w tym miejscu, iż w przeważającej części mamy na myśli aplikację etykiety na prezent zapakowany w papier ozdobny, nie taki umieszczony w standardowej torebce ze sznurkiem. Zmierzamy ku naprawdę pozytywnym i spersonalizowanym rozwiązaniom poligraficznym. Zatem nasz prezent owinięty papierem prezentowym, możemy „wyposażyć” w np. drukowany bilecik upominkowy, na którym możemy napisać odręczną dedykację, lub nadrukować grafikę cyfrową. To elegancka i spójna forma opakowania prezentu świątecznego.

Możemy również zwrócić się ku zaawansowanym technologiom druku fleksograficznego, zamówić w drukarni etykiet naklejki metaliczne, nalepki fluorescencyjne czy holograficzne. Wszystko zależy od tego jak dobrze znamy obdarowywaną osobę, znamy jej gusta i wiemy że taka forma ozdoby na prezent ucieszy jej oko! Możemy zamówić spersonalizowane etykiety samoprzylepne z inicjałami bliskiego. Niektóre drukarnie naklejek oferują nawet etykiety tzw. „poduszkowe”, które otoczone są powłoką filcową, imitującą śnieżny puch. To doprawdy wyjątkowa naklejka świąteczna.

Typowa kolorystyka etykiet samoprzylepnych na prezenty

CZERWIEŃ

BIEL

ZŁOTO 

SREBRO

BŁĘKIT